Jeden z najlepszych filmów 2022. Recenzja filmu diuna vod

Viver 16 marca, 2022

Diuna vod

Główna akcja filmu Diuna rozgrywa się na tytułowej, pustynnej planecie. Nie ma tam wielu ciekawych rzeczy. Jednak znajdują się tam ciekawe złoża. Melanż – bo tak nazywa się właśnie substancja, która jest wydobywana w tym miejscu. Zastanawiacie się, po co komuś jakaś śmieszna substancja, z jeszcze głupszą nazwą? Otóż nie tym razem. Jest to bardzo ceniona substancja przez większość ludzi. Nie tylko potrafi przedłużyć czyjeś życie, ale służy nawet do jasnowidzenia, co jest niezbędne do uniknięcia niebezpieczeństwa. Jakiś czas później cała planeta zostaję oddana w ręce rodu Atrydów. Na planetę przybywają książęta wraz ze swoją liczną armią. Pomimo przybycia na planetę występują nieprzewidziane komplikacje. Wrogi ród – Harkonnenie nie zamierzają oddać władzy nad pustynną planetą, która generuje ogromne korzyści dla władców. Diuna vod to jeden z lepszych filmów akcji. Tak rozpoczyna się walka o przejęcie wpływów nad planetą, pomiędzy dwoma wrogami. Historia opowiada głównie losy przybyszów, którzy starają się przejąć wpływy na pustynnej planecie o nazwie Diuna. Dość ciekawa historia.

Diuna

Diuna cały film

W tym filmie jest wiele wad i zalet, jednak oceniam go pozytywnie. Każdy fan science fiction powinien z zadowoleniem przysiąść i wchłonąć w ciekawą fabułę. Strona techniczna stoi tutaj na wysokim poziomie. Kostiumy, krajobrazy, czy inne tego typu rzeczy są bardzo dobrze zrobione. Twórcy się postarali i tym razem przyłożyli, aby wszystko wyglądało na spójną całość. Nie podoba mi się za to, że film został rozbity na dwie części. Przynajmniej ja mam tak, że kiedy zabieram się za film to chcę go skończyć za pierwszym razem. Wolałbym dłuższy film, który zająłby więcej czasu, niż coś co trzeba oglądać w dwóch częściach. Pomimo tego, że fabuła jest dość dobra i nie mam jej nic do zarzucenia. Sprawa z postaciami wygląda tutaj zupełnie inaczej. Są dla mnie trochę sztuczne, jakby robione na odwal, po prostu nie są oryginalne. Większość postaci w tej produkcji jest po prostu pustych.

Diuna

Jennifer Lopez nie występuje w filmie „Diuna”. W obsadzie znaleźli się jednak inni utalentowani aktorzy, takich jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Zendaya, Jason Momoa i wiele innych znanych twarzy. Film „Diuna” został pozytywnie oceniony przez krytyków za swoje wizualne spektakularne sceny, reżyserię i obsadę. Kreacja świata Arrakis, jego surowości i egzotycznego piękna, w połączeniu z epicką historią walki o władzę, wzbudziła duże zainteresowanie widzów. „Diuna” to tylko pierwsza część planowanej dwuczęściowej adaptacji powieści. Film zapowiada nadchodzącą odsłonę jeszcze większej opowieści i emocji. Ze względu na sukces pierwszej części, oczekuje się, że druga część „Diuny” również będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Podsumowując, „Diuna” to film science fiction, który zapewnił spektakularne wizualne doświadczenie oraz emocjonującą opowieść o walkach o władzę na odległej planecie. Chociaż Jennifer Lopez nie występuje w filmie, obsada składa się z utalentowanych aktorów, a film zdobył ogromne uznanie wśród krytyków i fanów.

Kategorie

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published